Anlatımlı şal örnekleri

Boş vakitlerinizde güzel şal örnekleri örmek istiyorsanız sizlere harika bir bayan şal modelini ve modelin anlatımını bu makalemizde paylaşıyorum. Eğer gelecek kış aylarına erkenden hazırlık yapmayı planlıyorsanız bu şal örneğini örebilirsiniz.

sal modeli Anlatımlı şal örnekleri

İpin kalınlığına göre şiş numarası ve ilmek sayısı değişir o yüzden sayı vermiyorum. Ben genelde ipin üzerinde kaç nolu şiş derse onunla örerim. önce 10 ilmek atar ve örgüyü biraz yaparım sonrada mezura ile ölçer, ne kadar eninde istiyorsam şalı ona göre ilmek sayısını bulurum. Bunu tüm örgülerde yapabilirsiniz. çünkü bedenler darklıdır. Bazen verilen sayılar size büyük veya küçük gelebilir. Kendi ölçülerinize göre ilmek sayınızı kendiniz bulursanız daha sağlıklı olur ve sonradan sökmek zürunda kalmazsınız.

Bir taraftan düz örgü arkasından haroşa örgü yapıyoruz. 2 sıra ördükten sonra haroşa kısmından örnekleri koyacağız. 3 ilmek toplayıp 3 haroşo, yine 3 ilmek topla 3 haroşa ör. bu şekilde bu sırayı tamamlıyoruz. arkasından düz örgü yapıyoruz. Yine diğer kısmına aynı işlemi uygulayacağız ama bu defa kestiğimiz ilmekler kesilip 3 ördüğümüz ilmekleri keseceğiz. diğer taraf yine düz örgü. bu şekilde örgü bitirilecek. Şalın boyunu hangi uzunlukta istiyorsanız o kadar yapın. Örneği kurduğumuz taraf şalın arka kısmı oluyor. örneği ön yüzünde kurabilirsiniz ama 3 ilmeği kesmek zor olduğu için haroşa kısmından kesmek daha kolay olduğu için size o şekilde anlattım. Umarım anlatabilmişimdir.

Anlatımlı şal örnekleri

Advertisements
%d bloggers like this: