Saçlarınıza kış bakımı yapın!

Kış aylarında saçlar kurur ve canlılığını kaybeder. Saçınızın güzelliğini kaybetmemesi için saçlarınızı kışa hazırlamalı, doğal maskelerle güzelliğini korumaya yardımcı olmalısınız.

dogal sac bakimi4 Saçlarınıza kış bakımı yapın!

BALLI MASKE

Malzemeler: 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 yemek kaşığı susam yağı, 3 yemek kaşığı bal, 3 yemek kaşığı hindistan cevizi sütü, 3 yumurta, 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı….

Bütün malzemeleri mikserde özleşene kadar karıştırın. Karışımı yıkanmış ve temizlenmiş saçınıza sürün. 15 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Aynı zamanda saç diplerine masaj yapın.

Bu maske saçlarınızı ipek gibi yumuyşacaık yaparken parlaklık kazandıracaktır. Ayda 2 defa bu maskeyi uygulamalısınız.

YOĞURT MUZ MASKESİ

Malzemeler: 1 adet muz, 2 yemek kaşığı doğal yoğurt, 2 çay kaşığı saf zeytinyağı, 1 çsy ksşığı orgsnik bal, 3 damla tatlı badem yağı

ZEYTİNYAĞI ÇÖREK OTU MASKESİ

Çok yıpranmış ve dökülen saçlar için…

Haftada bir defa çörek otu, 3 diş ezilmiş sarımsak ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını ve 10 gr çörek otunu karıştırıp, kavurup, ılık halde saçınıza sürün ve yarım saat bekletip, temizlenene kadar yıkayın.

NOT: Çörek otunu toz haline getirin

ELMA SİRKELİ UNLU MASKE

1 Fincan buğday ununu, 1 fincan su ve 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile iyice karıştırıp, saçlarınızın diplerine kadar sürün, yarım saat bekletip, ılık su ile durulayın.

Buğday unundaki B vitamini, aminoasit ve E vitamini parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.

Saçlarınıza kış bakımı yapın!

Advertisements
%d bloggers like this: