Cilt kuruması ve kaşıntılar

Cilt kuruması genelde kış aylarında cildin nemini kaybetmesi sonucu oluşan bir durumdur. Cilt kuruması sorunuyla birlikte ortaya çıkan kaşıntı problemini yaşıyorsanız bu tavsiyeler sayesinde bu problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

cilt kurumasi Cilt kuruması ve kaşıntılara

Öncelikle bütün rahatsızlıklarda olduğu gibi bacaklarda aşırı derece kaşıntı olması durumunda da vücut içerisinde başka bir rahatsızlık olabilir düşüncesi ile bir hekime görünmeniz gerekmektedir. Kaşıntı çoğunluk olarak erkeklerde meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bunun sebebi ise kış aylarında oluşan cilt kurumasıdır. Cilt kurumasına karşılık nemlendirici kremler veya vücut losyonları kullanılabilir.

Özellikle banyodan sonra kullanılması daha faydalı olacaktır. Banyo sonrası ilk dakikalar suyun etkisi ile vücudumuz nemli görünebilir fakat havlu ile kurulandığımız zaman vücudumuz kurumaya başlar. Bacaklarımızdaki kuruluğunda sebebi bu olsa gerek. Hepimizin bildiği gibi kış aylarında yaz aylarına nazaran pek su içmeyiz. Havanın soğuk olması bununla birlikte fazla terlemememiz, vücudumuzun su içme ihtiyacı gütmemesine yol açar, dolayısıyla pek fazla su içmeyiz. Bu da cildimizi kuru yapar. Bilmeliyiz ki ne kadar fazla vücudumuzun su oranını dengede tutarsak cildimiz o kadar nemliliğini korur. Bol su tüketilmesi ve nemlendirici kullanıldığı takdirde bile farklı nedenlerden dolayı cildimizde kuruluk meydana gelebiliyor. Fakat su gibi öncelikle doğal yollarla rahatsızlıklar giderilmeye çalışılmalıdır.

Rahatsızlığın devam etmesi halinde en kısa zamanda bir cilt doktoruna görünmeniz tavsiye edilir.

Cilt kuruması ve kaşıntılar

Advertisements
%d bloggers like this: