Güzel kadınlar ve erkekler

Her cinsin hayalini süsleyen güzel bir partner..

Kişiye göre güzellik değişir. Yani kişilerin bakış açısına ve zevkine göre… İki kişinin güzel bulduğu kadını, bir kişi güzel bulmaz yada tam tersi…

Peki güzel kadın nasıl olmalı, daha doğrusu güzel kadın olmak için hangi özelliklere sahip olmalı? Erkekler nasıl kadınları güzel bulur; buyrun bu yazımızda öğrenelim Melek’ler.

Güzel kadınlar ve erkekler

Ağzı, burnu orantılı.. fiziği düzgün… giydiğini yakıştıran… bunlar dış görüntüde yansıyanlar… Peki ya diğerleri…?
Bütün olarak değerlendirildiğinde, dönüp bakılası, oturmasını kalkmasını bilen, eğlenceli, komplekslerinden arınmış… yani güzel bir bütün oluşturan kadın…!

Her erkek yanındaki kadının güzel olmasını ister, hayal eder belki de. Peki bununla baş edebilir mi…?
Erkekler güzel kadınları sever sevmesine de, korkarlar mı aynı zamanda onlardan acaba ?

güzel kadınlar

Güzel kadınlar, etrafları tarafından ilgi görürler, hatta bu duygu ile yetişirler. Etraflarındaki insanların onlara iltifat etmelerine, dönüp bakmalarına, konuşma isteklerine alışıklardır. Kimileri bunu sindirebilmiştir… kimileri halen bunun ile yaşamaya alışamamışlardır.
Egoları biraz daha yüksek güzel kadınlar, yanlarındaki erkeğe bunu mütemadiyen anımsatırlar.
Erkek ise, güzel kadınının beğeniliyor olmasından gurur duymasına karşın, kadının bunu ona hatırlatıyor olmasından rahatsızlık duyabilir.

Biz kadınlar gibi, erkeklerinde iç savaşları vardır. Onlar da daha iyi olmayı hedefler, gel gitler yaşar, duygularını sorgular ve zaman zaman yenildiklerini hissederler. Onlar da sevdikleri insan ile kendilerini kıyaslar ve üstün oldukları ve olmadıkları noktaları fark ederler.
Eğer bir erkek kadının daha nitelikli olduğunun farkında ise ve kadın bunu onu ezerek kullanıyorsa, erkek uzun vadede bundan haz etmemeye başlayacaktır. Hele hele bu kadın güzel bir kadınsa, vay erkeğin haline.
Güzel kadınlar tüm erkekler tarafından ilgi gördüklerinde, yanındaki erkek buna bozulabilir ve belki de sinirlenebilir…!
Aslında bunun derinlerdeki sebebi, kadını kaybetme korkusudur. Kadının kendinden daha iyi göründüğü fikri verir ona bu korkuyu. Kendinden daha “yakışıklı” birine ilgi duyma ihtimali ürkütür erkeği.

Kadınlardan daha üstün olmaktan hoşlanan ve her fırsatta kadın erkek eşitliğine gülüp geçen erkek, güzel kadından korkar evet… !
Ona bağlanmaktan, onun etkisi altına girmekten, onun etkisinden çıkamamaktan ve… onun tarafından terk edilmekten… Peki ona bu duyguyu hissettiren kadının ta kendisi değil midir…?

Papatya Somer
Güzel kadınlar ve erkekler

Advertisements
%d bloggers like this: