Kaliteli bir uykunun faydaları

Uyku hem yaşam sağlığımız hemde cildimiz için önemlidir. Uyurken vücudumuzdaki ölü hücreler yenilenir ve cildimiz kendine otomatik olarak bakım yapar. Peki kaliteli bir uykunun başka ne gibi faydaları vardır? Hep birlikte öğrenelim…

kaliteli uyku Kaliteli bir uykunun faydaları Uyku pozisyonlarınızı değiştirin

Sırt üstü yatmaya gayret gösterin. Sürekli olarak yüzükoyun yatmak belli bir süre sonra yüzünüzde kalıcı çizgilere sebep olabilir. Şişkin ve kabarık gözlerden kurtulmak içinse bolca yastık kullanın. Başınızı, kalp seviyenizden birkaç santim yukarıda tutmak bu şişkinlikleri de engelleyecektir.

Yüzünüzü yıkamanın iki önemli rolü vardır: yüzünüze zarar veren kiri temizler ve gece kreminizin daha iyi sonuç vermesini sağlar.

A vitamini ihtiva eden kremler kullanın

A vitamini cildinizin daha genç görünmesinde büyük oranda yardımcı olacaktır. Yüzünüz için kullandığınız kremlerin a vitamini de içermesine dikkat edin.

Göz altı kremleri kullanın

Gözlerinizin altında oluşan çizgilerden kurtulmak için k vitamini ve retinol içeren kremlerden kullanın. 12 hafta boyunca her gece bu kremlerden kullanan kadınların göz altlarındaki çizgiler yüzde 33 oranında azalabiliyor.

Kaliteli bir uykunun faydaları

Advertisements
%d bloggers like this: